Fikret BİRDİŞLİ Doç. Dr. İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ
Yayın 2 Hakemlik 29 CrossRef Atıf 0
2 Yayın
29 Hakemlik
0 CrossRef Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Türk Dış Politikası Uluslararası Güvenlik Uluslararası Siyaset Dış Politika

Biyografi

Dr. Birdişli, Yüksek Lisans ve Doktorasını İnönü Üniversitesinde, Siyaset Bilimi alanında Güvenlik Çalışmaları üzerine yaptı. Doktora Sonrası için İngiltere Coventry Üniversitesi Center for Peace and Conflict Resolution’a davet edildi. Ayrıca Belçika ve Çek Cumhuriyetindeki üniversitelerde misafir öğretim üyesi olarak kısa süreli dersler verdi. 2017 yılında ÜAK’ın yazılı ve sözlü sınavlarını geçerek Güvenlik Bilimi alanında Doçent oldu.
Araştırmaları Uluslararası Güvenlik Çalışmaları ve Uluslararası Politika alanlarına odaklanmaktadır. Bu alanda yayınlanmış beş kitabı ve birçok kitap bölümü bulunmaktadır. Uluslararası Politika ve Güvenlik Çalışmaları üzerine birçok uluslararası konferans, çalıştay ve panele katıldı.
Dr. Birdişli, Uluslararası hakemli International Journal of Politics and Security'nin (IJPS) baş editörü ve Association of International Politics and Security Studies(INTPOLSEC) isimli derneğin kurucusu ve başkanıdır.
Dr. Birdişli, akademik yaşamı boyunca bölüm başkanlığı, dekan yardımcılığı ve üniversite Erasmus koordinatörlüğü gibi çeşitli idari görevlerde bulunmuştur. Halen İnönü Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi (INUSAM) müdürü ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesidir.
Dr. Birdişli evli ve üç çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce biliyor.

Kurum

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ

Popüler Yayınları

^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.
: DergiPark Kullanıcı Rozeti hakkında bilgi almak için tıklayınız.